A szinasztriai elemzéseken túl (ami 2 személy működési mechanizmusainak összevetése pl. párkapcsolati, vagy szülő-gyermek vonatkozásban) a komplex kapcsolati elemzések lehetőséget adnak 4-5 ember kapcsolódásának értelmezésére.
Mikor, és kiknek javasolt?
Elsősorban önismereti célzattal, szociális minták, sémák elemzésére, értelmezésére, a szeretetnyelv és érzelmi szükségletek megismerése végett, és/vagy probléma-megoldási, továbblépési célzattal javaslom az alábbi helyzetekben:
- amikor 2-3 generáció él együtt
- 3-4 testvér viszonylatában
- mozaikcsaládok esetében a súrlódások, viták elkerülése, illetve az együtthaladás érdekében fontos lehet látni, ki, kivel, hogyan tud működni, mit tudnak tanulni és tanítani egymástól/egymásnak
- nyitott kapcsolatokban, vagy szeretői minőségben,
- üzleti, szerződéses viszonyban fontos, ki, hogyan látja és értékeli magát. A saját képességek, erősségek kihangsúlyozása tekintetében is fontos, illetve, hogy ki, hogyan tudja a másikat tolerálni, segíteni, miként lehet leghatékonyabban megoldani egy projektet.
Az elemzés lehetőséget ad, hogy az érintettek rálássanak a kapcsolati kötelékek létrejöttére, működésére, egészséges dinamikájára, a problémák megoldására.
Egy elemzést maximum 5 fő érintettségében végzek, mely során mindegyikük beleegyezése szükséges!
Kiskorú esetében csak szülő(k) igényelheti(k) az elemzést!